Jdi na obsah Jdi na menu

Koláže a retrotáže

.. jmenuju se Markéta König Cvachoučková, vystudovala jsem Pedagogickou fakultu v Českých Budějovicích, obor český jazyk a výtvarná výchova pro 2.stupeň ZŠ.. studium jsem završila vytvořením autorské knihy poezie s kolážovým doprovodem, sbírka nese název Mlč! (2006). Jsem výtvarnice, kolážistka, floristka, lektorka výtvarné tvorby.. baví mě svět knih, papíru, květin a dětí.. profesi výtvarnice na volné noze jsem si zvolila po přestěhování z Domažlic na Berounsko.. nový život mi přinesl vlastní výtvarnou dílnu, ve které vedu tvořivé kroužky pro děti i kurzy pro dospělé. Žiju s manželem Tomášem ve vesnickém domě poblíž Prahy, náš dům je starý, ale velmi živý.. máme psy, kočky, vášeň pro staré časy a milované děti.. syna Mikoláše a dceru Rozálii.

image

Kolážení je vnímání světa, také pohled do svého nitra.. je to řeč, gesto, postoj, reakce na vše, co člověka obklopuje.. vytváření koláže je proces.. myšlenka, nápad přetavený hledáním a sestavováním, analýza i syntéza.. je to rozum i náhoda, otisk podvědomí i rozmarná hříčka.. hledání kolážového materiálu je už samo o sobě tvořivým počinem.. půdy, sklepy, bazary, antíky.. tak přesně tady začíná kolážení.. hledání, hromadění a archivace ulovených pokladů.. každý kolážista je postižen touto sběratelskou vášní..

.. tvorbě koláží se věnuju přibližně od roku 2000.. o pár let později si nacházím vlastní autorské cesty v kolážovém světě, inspiraci nacházím ve vlastních prožitcích, pocitech a v literárních dílech.. vytvářím tématicky laděné i volné autorské koláže, které nabízím většinou ve starých rámech, ve své nabídce mám také jejich fotoreprodukce.. dále tvořím drobné kolážové motivy na vlnách retro stylu, ze kterých vyrábím zrcátka, klipy, přívěsky, magnetky a připínací placky, vše vytvářím na svém přístroji s matricemi 44 a 56 mm, není tedy problém tvořit na Vaše přání a to již od jednoho kusu.. motivy svých kolážek vytvářím vlastnoručně stříháním, sestavováním a lepením jednotlivých dílčích prvků, které hledám většinou po starých časopisech a kalendářích, po antikvariátech a bleších trzích.. malý antikvariát je také součástí mého obchůdku.. dále vytvářím kolážová přání s citáty pro nejrůznější příležitosti, cedulky a visačky na dveře, obaly na knihy, notýsky, bločky a diářky,  záložky a ex-libris, upravuju přebaly antikvárních knih, tvořím sady retro krabiček na drobnosti a dárečky, ozdobičky, vizitky..

KOLÁŽE A RETROTÁŽE - kolážový obchůdek na Fler.cz

.. moje koláže mají za sebou již několik výstav, dále se ráda účastním nejrůznějších jarmarků a sama také čas od času pořádám prodejní výstavy.. nyní zboží dodávám do kreativních obchodů převážně v Praze..

.. pokud máte svoji vlastní představu o jakékoliv koláži, ale v nabídce jste ji nenalezli, kontaktujte mě vnitřní poštou..tvorba na Vaše přání je pro mě vždy velkou výzvou!:)

Blesk Hobby / říjen 2014

Chatař chalupář / březen 2014

Katka / leden 2011

Ona Dnes / únor 2010

 

Náhledy fotografií ze složky •GALERIE• KOLÁŽE A RETROTÁŽE

 

Portrét

Mail list


Kontakt

Kabinet výtvarky, videa a grafiky

Mezouň 54
267 16 Mezouň
IČ: 87184656

Kabinet videa a grafiky:
Tomáš König, DiS.
604 748 568
tom_konig@centrum.cz

Kabinet výtvarky:
Mgr.Markéta König Cvachoučková

731 160 838

vdilna@seznam.cz