Jdi na obsah Jdi na menu

2016-2017: KABINET VÝTVARKY V TĚŠOVICÍCH

Po přestěhování se z Berounska na sebe nenechaly výtvarné aktivity dlouho čekat ani v rodné vísce Těšovice na Domažlicku. Nejdříve nám azyl poskytl malý sklepní prostor rodinného domu. Tuto dílnu jsme si pojmenovali jako Dílnička Sklepnička a během podzimu 2016 ji navštěvovali malí výtvarníci z Těšovic a okolí.

Od ledna 2017 se nám podařilo pronajmout si od obce prostory bývalého koloniálu na vsi u rybníka. Krásné prostory starého krámu báječně souznily s našimi výtvarnými aktivitami i rukodělným obchůdkem. Na své si přišly hlavně děti, pro které byl připraven program pravidelných výtvarek. Za výtvarničením docházely nejen děti z Těšovic a blízkého okolí, ale pravidelně přijížděli také zájemci ze Staňkova, Domažlic a mnoha vesnic z domažlického okresu. Během roku se uskutečnilo také několik výtvarně-tvořivých kurzů pro širokou veřejnost. V otevírací den se do vsi sjel poměrně velký počet příznivců, nachystáno bylo tvoření i mnoho výrobků k zakoupení. Dalším větším počinem byla Těšovická pouť, kterou Kabinet za vydatné podpory SDH a Obce Srbice pořádal. Podařilo se nám připravit výtvarné a hravé odpoledne pro všechny návštěvníky poutě. Obec tak po 17 letech opět pouťově ožila, zajištěno bylo občerstvení, skákací hrad i reprodukovaná hudba. Kabinet se postaral i o výtvarné aktivity a malý řemeslný jarmark.

Podzimní výtvarné aktivity spojené s obecní knihovnou v Těšovicích se nesetkaly s pochopením ze strany obce. Několik setkání v útulné knihovně sice proběhlo, ale do konce roku kabinetní činnost pomalu utichla a s novým rokem 2018 se Kabinet výtvarky přesunul do Domažlic.

 

Video z Těšovické poutě

 
 

Portrét

Mail list


Kontakt

Kabinet výtvarky, videa a grafiky

Mezouň 54
267 16 Mezouň
IČ: 87184656

Kabinet videa a grafiky:
Tomáš König, DiS.
604 748 568
tom_konig@centrum.cz

Kabinet výtvarky:
Mgr.Markéta König Cvachoučková

731 160 838

vdilna@seznam.cz