Jdi na obsah Jdi na menu
 


29.3.

5.úkol: KAMÍNEK (29.3.)

Je krásně, jsme venku..! :) Dvorek, zahrádka i okolí domu nám může poskytnout zajímavý materiál k našemu dalšímu tvoření. Ke zvládnutí dalšího úkolu budeš potřebovat kámen/ kamínek (nebo kamínky), ze kterých se pokusíš vyskládat obrazec, vlastně půjde o mozaiku. Vypomoct si můžeš i dalším materiálem (střípky, přírodniny..), dominantní by však měl být právě kámen! ♥

Pokud máš možnost výsledný tvar zafixovat, můžeš jako podklad použít jakýkoliv pevný materiál (karton, sololit.deska, kus dřeva, kůry..) Pokud nemáš vhodné lepidlo, nezoufej, určitě bude stačit, když si mozaiku pouze vyskládáš. :)

Když se rozhodneš kamínek dále vymalovat, nejprve ho umyj v jarové vodě. Kamínkům sluší barvičky na sklo, akrylové nebo jiné hobby barvičky. Maminka se určitě nebude zlobit, když si půjčíš její lak na nehty. Když použiješ tempery, lakem na vlasy můžeš barvené části přestříkat. Ani barev však není zapotřebí, svoji mozaiku nech klidně v jejím přirozeném hávu, určitě bude i tak působivá! Nebo experimentuj s přírodními barvivy.. :)

P.S.: Zkus zjistit, jaký přesný význam mozaika má, třeba ti to pomůže svůj výtvor zajímavěji zpracovat.. :)

Úkol je určen pro všechny děti, které si s námi chtějí tvořit a hrát!! Pokud se chceš soutěže zúčastnit, fotku své práce pošli našemu Kabinetu společně s názvem svého dílka, svým jménem a věkem.

Dnes a zítra můžeš nad úkolem přemýšlet, shromažďovat materiál, tvořit a zasílat.

V úterý 31.3.naplníme albíčko fotkami, budeš mít zpětnou vazbu v odezvě na fcb, komentář ke každému příspěvku připíše i lektorka Markéta.

Tvoření si hlavně užij, my už se těšíme na příspěvky!!! ♥

Markéta a spol.

2.jpg 5.jpg

Mozaikové variace z kamínků již zaplnily albíčko a je to vážně podívaná!! ♥ Společně s malými výtvarníky vás zvu na naši virtuální zahradní výstavu, kde si můžete prohlédnout 26 exponátů!

motylci--lucinka--adelka.jpg kaja--kamenna-obloha.jpg deniska-more-a-palmy.jpg deniska-ptacek.jpg ela--sova.jpg ida--andel-zaprazeny-do-sani.jpg ida--sane-se-sprezenim.jpg kolarici.jpg kvetina--krystof.jpg motylek-amalka.jpg kyticka-amalka.jpg morsky-das--davidek.jpg panda--viktorka6.jpg slunecnice--sofinka2.jpg stazka--housenka.jpg stazka--netopyr.jpg terezka2.jpg terezka3.jpg terezka4.jpg terezka5.jpg eda-ma-chlapecka-a-holcicku--jak-se-maji-radi...-je-tam-i-duha-a-slunicko.jpg chlapecek-a-duha--niko.jpg zmrazenej-mamut--jachym.jpg zelva-v-akvarku--maty.jpg p1230903.jpg

 
 

 

Přihlášení

Portrét


Kontakt

Kabinet výtvarky:
Mgr.Markéta König Cvachoučková
731 160 838
vdilna@seznam.cz

Kabinet videa a grafiky:
Tomáš König, DiS.
604 748 568
tom_konig@centrum.cz

Mezouň 54
267 16 Mezouň