Jdi na obsah Jdi na menu
 


26.3.

4.úkol: MANDALA (26.3.)
"Mandaly jsou magické kruhy jednoty a rovnováhy, potkává se v nich barva (ženská energie) a tvar (mužská energie). To vše dohromady utváří harmonický celek nesoucí určitou energii, která během práce s obrazcem působí na duši tvůrce nebo pozorovatele.
Jsou používány jako relaxační pomůcka.." Toť k vysvětlení tajemného pojmu MANDALA. :)
Mandal jsme se už něco při našich výtvarkách natvořili - vznikaly nám obrazce kreslené, lepené, pískované i vyplétané, když jsme tvořili lapače snů.
Pro náš další úkol nás bude zajímat mandala poskládaná.. a z čeho? Vymyslela jsem jedlé tvoření, tentokrát musí být focení rychlé, ty si totiž své tvoření nejen vymyslíš, připravíš, poskládáš, ale také s chutí sníš! :)
Nezapomeň, že se při tvorbě mandal pracuje v kruhu, jednotlivé prvky řadíme do harmonického celku! Jako podklad ti nejlépe poslouží jídelní talíř. K tvoření doporučuji kousky ovoce a zeleniny, tento základ můžeš doplnit o cereálie nebo sušenky ap. Dej si záležet, ať ti tvá svačinka chutná a ke konzumaci můžeš přizvat i další strávníky! :)
A jak už bylo napsáno v úvodu, přemýšlej nad tvarem i barvou zvolených potravin, aby byla tvá mandala opravdu povedená!
 
P.S.: Pokus se zjistit slovo harmonie, třeba ti jeho odtajnění pomůže si se zadaným úkolem zajímavěji pohrát! :)

Úkol je určen pro všechny děti, které si s námi chtějí tvořit a hrát!! Pokud se chceš soutěže zúčastnit, fotku své práce pošli našemu Kabinetu společně s názvem svého dílka, svým jménem a věkem.

Dnes a zítra můžeš nad úkolem přemýšlet, shromažďovat materiál, tvořit a zasílat.

V sobotu 28.3. naplníme albíčko fotkami, budeš mít zpětnou vazbu v odezvě na fcb, komentář ke každému příspěvku připíše i lektorka Markéta.

30.jpg 5.jpg

Albíčko je opět naplněno! :) Pastva pro oči jsou tyhle ovocno-zeleninové mandalky, mezi nimi jsou i tři lustěninové.. Smějí se na nás sluníčka, na talířích rozkvetly květinky, najdou se i obličeje.. Věřím, že si tyhle zdravé svačinky nedělaly děti naposledy..! :) Jak se vám jejich mandalky líbí? Do které byste se hned s chutí pustili..? :)

davidek.jpg ovocno-zeleninove-slunicko---adelka.jpg slunecni-zahradka--mikolasek.jpg snidnova-mandala---libuska.jpg sofinka---skai2.jpg sofinka---skai.jpg zelenino-ovocna-kytice--kaja.jpg email.seznam.cz.jpg email.seznam.cz2.jpg ela1.jpg ida1.jpg stazka1.jpg motylkova-mandala-1--terezka.jpg terezka2.jpg

 
 

 

Přihlášení

Portrét


Kontakt

Kabinet výtvarky:
Mgr.Markéta König Cvachoučková
731 160 838
vdilna@seznam.cz

Kabinet videa a grafiky:
Tomáš König, DiS.
604 748 568
tom_konig@centrum.cz

Mezouň 54
267 16 Mezouň