Jdi na obsah Jdi na menu
 


25.4.

9.úkol: OTISK (25.4.)
O tisk půjde především! :) A k tomu potřebuješ kromě zajímavého nápadu několik světlých papírů a samozřejmě barvy! Pokud doma nemáš temperové barvy, které jsou pro práci nejvhodnější, můžeš si je zkusit vyrobit z tekutého lepidla Herkules. Menší množství si odlej do nějakého kelímku nebo skleničky a přimíchej k němu třeba špetku koření kari, kurkumu, připrav si výluh z cibulových slupek, čaje, nalej kapku šťávy z řepy,rozdrť spálené dřevo z ohýnku, kus cihly.. prostě experimentuj! :) Můžeš si takto připravit barviček víc, kromě tisku jimi můžeš ještě namalovat zajímavý obrázek! Samotný tisk barev bude velká zábava! Nechci ti úplně předepsat jediný možný postup, protože možností se nabízí mnoho a mnoho a já budu tuze ráda, když vyzkoušíš vše, co tě zrovna napadne! Můžeš přehnout papír a malovat jen na jednu polovinu, pak papír zavřeš a zatěžkáš (kolikrát stačí jen tvá pěst). Po rozevření najdeš otisk stránky! Barvy můžeš nanášet i na nějakou omyvatelnou desku, plastovou fólii, plexisklo a do ní kreslit prstem nebo nějakými předměty.. pak přilož papír a opět zatěžkej.. Otiskovat můžeš i nejrůznější předměty - provázek, bublinková fólie, houbička na mytí..

Tento úkol je experimentální, a proto k němu tak přistupuj.. zkoušej nové nápady a možnosti tisku, můžeš jednotlivé pokusy přetiskávat i dohromady. Pokud toho vytvoříš víc, jen dobře a pošli mi to klidně všecko, naše albíčko to unese! :) ♥

Úkol je určen pro všechny děti, které si s námi chtějí tvořit a hrát!! Pokud se chceš soutěže zúčastnit, fotku své práce pošli našemu Kabinetu společně s názvem svého dílka, svým jménem a věkem.

Dnes a zítra můžeš nad úkolem přemýšlet, shromažďovat materiál, tvořit a zasílat.

V pondělí 27.4.naplníme albíčko fotkami došlých obrázků a experimentů..

P.S.: Zkus zjistit přesný význam slova monotyp, třeba ti jeho odtajnění pomůže si s úkolem zajímavěji pohrát.

Výtvarku si hlavně užij, my už se těšíme na příspěvky!!! ♥

Markéta a spol.

22.jpg 2---na-fler-kopie.jpg

Tisky a tvoření monotypů děti baví.. je to experiment, hra a velká zábava! První otisky už za námi doputovaly a jsou pozoruhodné! ♥ Tentokrát představujeme jejich koláže.. myslím, že taková prezentace jim sluší. Díky všem - hlavně rodičům za trpělivost a za vedení dítek doma tím správným směrem! ♥ Makéta P.S.: Tento úkol měl sice nejméně účastníků, ale nejvíce příspěvků.. :) :)

14.jpg 25.jpg adelka-a-lucinka2.jpg

 

 

 

 
 

 

Přihlášení

Portrét


Kontakt

Kabinet výtvarky:
Mgr.Markéta König Cvachoučková
731 160 838
vdilna@seznam.cz

Kabinet videa a grafiky:
Tomáš König, DiS.
604 748 568
tom_konig@centrum.cz

Mezouň 54
267 16 Mezouň