Jdi na obsah Jdi na menu
 


23.3.

3.úkol: DOMEK (23.3.)
Stále jsme doma, tvoření nás baví, jen toho materiálu po ruce moc není.. Ale je tomu opravdu tak? Tedy schválně! :)

Ke zvládnutí dalšího úkolu budeš potřebovat rozmanité krabičky (od zápalek, čaje, sušenek, zubní pasty..) a z nich se pokusíš vytvořit zajímavý domek. Může to být jakákoliv stavba, netvoříme tedy jen rodinné domky nebo domečky s klasickou valbovou nebo polovalbovou střechou.. :) A co kdybys svoji stavbu promyslel/a zároveň i tak, aby byla kromě zajímavého objektu také účelová? Může ti přece zároveň vzniknout pokladnička, šperkovnice, stojánek na pastelky.. :)

Kdo má možnost i dohled, lepí s tavnou pistolí, většině bude ale určitě stačit třeba lepidlo Herkules nebo tuhé lepidlo v tyčince.. ke spojování stran si pomáhej kolíčky a vše nech důkladně zaschnout! Nespěchej, dbej na pečlivost, ať nemáš z krásného domu zbořeniště! K dozdobení krabiček použij kancelářský papír, barevné papíry, noviny, odstřižky a cokoliv, co ti pomůže stavbu jakkoliv ozvláštnit!

Těším se na tohle albíčko, při jeho procházení budeme kráčet městem fantazie! ♥

Úkol je určen pro všechny děti, které si s námi chtějí tvořit a hrát!! Pokud se chceš soutěže zúčastnit, fotku své práce pošli našemu Kabinetu společně s názvem svého dílka, svým jménem a věkem.

Dnes a zítra můžeš nad úkolem přemýšlet, shromažďovat materiál, tvořit a zasílat.

Ve středu 25.3.naplníme albíčko fotkami, budeš mít zpětnou vazbu v odezvě na fcb, komentář ke každému příspěvku připíše i lektorka Markéta.

P.S.: Zjisti význam pojmů valbová a polovalbová střecha a zkus se zamyslet nad slovy dům a domov, třeba se ti odtajnění těchto slov bude hodit.. :)

Tvoření si hlavně užij, my už se těšíme na příspěvky!!! ♥

Markéta a spol.

6.jpg

Zveme vás na prohlídku našeho města Fantazie! Kouzelnou architekturu postavilo nakonec 17 dětí..!! Moc všem děkuji za krásné výrobky, rodičům za podporu v tvoření! Naši přehlídku tvoří 13 staveb - domky, příbytky, hrady a dokonce dvě města! :) Téměř každý výrobek je navíc nejen objektem, ale splňuje i praktické využití!

bradavice.jpg cajovy-domecek.jpg divadelko.jpg domazlice-3.jpg domazlice-2.jpg domazlice.jpg domazlice-6.jpg domazlice-4.jpg domecek-prasatka-peppy.jpg domecek-prasatka-peppy3.jpg domecek-se-zahradkou--poladnicka-.jpg domecek-tuzek.jpg domecek-policka.jpg domecek-policka2.jpg domek-pro-igracky.jpg domek-pro-panenky.jpg domek-pro-panenky2.jpg dsc03645.jpg dsc03648.jpg holcici-hrad.jpg holcici-hrad2.jpg letni-dum.jpg mesto-arendel5.jpg mesto-arendel.jpg mesto-arendel3.jpg mesto-arendel6.jpg pohadkovy-domecek-se-zahradkou.jpg pohadkovy-domecek-se-zahradkou2.jpg vanocni-domecky2.jpg

 

 
 

 

Přihlášení

Portrét


Kontakt

Kabinet výtvarky:
Mgr.Markéta König Cvachoučková
731 160 838
vdilna@seznam.cz

Kabinet videa a grafiky:
Tomáš König, DiS.
604 748 568
tom_konig@centrum.cz

Mezouň 54
267 16 Mezouň