Jdi na obsah Jdi na menu
 


19.4.

7.úkol:  KOMIKS (19.3.)
Kreslený příběh, ve kterém některé z postav mluví, se nazývá komiks (komix). To, co postavy říkají, je zapisováno do bublin, které jsou součástí kresby. Text je co nejvíce stručný, přesto je ale výstižný a děj příběhu vypráví společně s obrázky v několika připravených polích. Mám pro tebe tento úkol: Na papír nakresli dvě hlavy (postavy). Každé přikresli velkou bublinu, v té bude znázorněno, jaký spolu vedou dialog. Teď už je jen na tobě, jak si poradíš s takovým zápisem.. můžeš samozřejmě použít písmenka, ale určitě bude zajímavé, když do textu začleníš i obrázky.. i obrázek nám prozradí, o čem si ti dva povídají, nemyslíš..? :) Můžeš použít písmo i obrázek, obrázkové písmo, můžeš připravit nějakou šifru, rébus, tajnou řeč.. Schválně, jestlipak ostatní odtajní obsah takového rozhovoru?? :) Zkus svůj obrázek zpracovat tak, aby ti zůstaly vnitřky bublin bílé a vše ostatní bylo zakresleno, domalováno. Tak docílíš toho, aby bylo to hlavní sdělení výrazné.

Úkol je určen pro všechny děti, které si s námi chtějí tvořit a hrát!! Pokud se chceš soutěže zúčastnit, fotku své práce pošli našemu Kabinetu společně s názvem svého dílka, svým jménem a věkem.

Dnes a zítra můžeš nad úkolem přemýšlet, tvořit a zasílat.

V úterý 21.4.naplníme albíčko fotkami všech zaslaných obrázků.

P.S.: Zkus zjistit přesný význam slova dialog a monolog, třeba ti jejich odtajnění pomůže si s úkolem zajímavěji pohrát.

Tvoření si hlavně užij, my už se těšíme na příspěvky!!! ♥

Markéta a spol.

6.jpg 3.jpg

Všechny komiksové příběhy v tomto albíčku jsou úžasnými počiny malých výtvarníků - ilustrátorů. Tentokrát tvořilo deset dětí ve věku 5 -.13 let a příběhy to jsou opravdu různorodé.. Témata komiksů: Velikonoce, koronavir, Hurvínek, Harry Potter, atentát na Heydricha.. přečteme si ale také o princeznách, pavoučcích a koťátkách.. A co když při listování albem natrefíte na zaklínadla, šifry a tajnou řeč..? Jsou to komiksy pro vás, naši milí návštěvníci, proto směle do hádání a odtajňování!! Díky, že svými komentáři a návštěvami motivujete malé výtvarníky k domácímu tvoření! Markéta

adelka--h.p..jpg davidek-h.p.-a-skola-kouzel.jpg ela.jpg ida.jpg kaja-objevujeme-s-kotatky-vetrnik.jpg krystof-velikonoce-s-koronavirem.jpg marienarnie.jpg marketka-o-dobrodruzne-p.jpg marketka-o-dobrodruzne-princezne.jpg mikes-hurvinek-a-rouska.jpg mikes.jpg stazka.jpg simon-heydrich2.jpg viktorka-bara-a-steli.jpg viktorka-pavouci-u-zubare.jpg

 
 

 

Přihlášení

Portrét


Kontakt

Kabinet výtvarky:
Mgr.Markéta König Cvachoučková
731 160 838
vdilna@seznam.cz

Kabinet videa a grafiky:
Tomáš König, DiS.
604 748 568
tom_konig@centrum.cz

Mezouň 54
267 16 Mezouň